Adwokat. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta na Uniwersytecie Kopenaskim (Københavns Universitet), ukończył kursy organizowane przez Centrum Etyki i Kultury Uniwersytetu Notre Dame, Katolicki Uniwersytet Leuven. W 2007 roku, po zakończeniu stypendium w Danii, dołączył do młodego zespołu naszej kancelarii, stając się niebawem trzecim wspólnikiem. Posiada wieloletnie doświadczenie w postępowaniach cywilnych i karnych, w sprawach z zakresu ochrony praw i wolności obywatelskich, dóbr osobistych. Doradza krajowym i międzynarodowym stowarzyszeniom, fundacjom, spółdzielniom oraz organizacjom przedsiębiorców. Reprezentował obywateli i organizacje społeczeństwa obywatelskiego w wielu precedensowych postępowaniach przed sądami i trybunałami krajowymi oraz międzynarodowymi, uczestniczył w konsultacjach na zaproszenie organów międzynarodowych, takich jak Komisja Wenecka czy Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Powoływany do rad doradczych czterech ministrów sprawiedliwości, w tym do Rady ds. Strategii Modernizacji Obszaru Sprawiedliwości w Polsce oraz Rady Ochrony Autonomii i Życia Rodzinnego. Od 2017 r. członek rządowego Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także członek International Association of Genocide Scholars, International Bar Association (m. in. Komisja Litygacji, Komisja Arbitrażowa, Komisja Zbrodni Wojennych) oraz IBA Human Rights Institute. Prezes Fundacji Instytut na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, wiceprezes Fundacji Ośrodek Analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego, Wiceprezes Związku Stowarzyszeń „Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej”, Wykładowca i Przewodniczący Rady Powierniczej Collegium Intermarium. Regularnie wymieniany jako jeden z najbardziej wpływowych polskich prawników. Przez „Politico” zaliczony do „28 najpotężniejszych ludzi Europy w 2021 roku”.
Adwokat. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim i został wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobył dzięki pracy w renomowanych kancelariach prawniczych. Doradzał w procesie restrukturyzacji i prywatyzacji największych przedsiębiorstw, współpracując z inwestorami krajowymi i zagranicznymi, funduszami inwestycyjnymi oraz bankami. W 2005 roku wraz z Martą Kaczan-Parchimowicz zainwestował swój czas i doświadczenie w budowę nowej jakości - zespołu, który dzisiaj tworzy naszą kancelarię. Specjalizuje się w obsłudze struktur kapitałowych i transakcji, nadzoruje windykację oraz osobiście kieruje praktyką korporacyjną, inwestycyjną i bankową, włącza się w najbardziej złożone procesy gospodarcze naszych klientów. Zaangażowany w sprawy z zakresu zarządu nieruchomości, w tym w obsługę największych spółdzielni. Obecnie członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Włada językiem angielskim.
Radca prawny. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, a także studia podyplomowe z dziedziny prawa autorskiego, wydawniczego i prasowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobyła dzięki pracy w renomowanych kancelariach prawniczych. W 2006 roku wraz z Grzegorzem Parchimowiczem zainaugurowała działalność naszej kancelarii, dając początek zespołowi P&K. Specjalizuje się w sprawach cywilnych i gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw z zakresu prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Naszych klientów reprezentowała przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak również w pracach międzynarodowych organizacji branżowych. Współpracuje z organizacjami zbiorowego zarządzania i zrzeszeniami twórców. Włada biegle językiem angielskim i francuskim.
Dysponujemy doświadczonym zespołem specjalistów i autorów publikacji z zakresu ochrony własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem własności przemysłowej oraz specyfiki rynku sztuki i największych polskich instytucji kultury i zrzeszeń twórców, które od lat wspieramy naszym doświadczeniem.
Od lat prawnicy kancelarii wspierają spółdzielnie mieszkaniowe, te największe oraz te obejmujące jedną nieruchomość. Nasze usługi obejmują zarówno codzienną działalność spółdzielni i jej organów jak i proces planistyczny oraz budowlany, podejmowany przez spółdzielnie mieszkaniowe lub innych inwestorów
Współpracujemy z prawnikami oraz naukowcami specjalizującymi się w publicznym prawie międzynarodowym, systemie praw człowieka, prawie humanitarnym, prawie konfliktów zbrojnych. Wspieramy organizacje krajowe, zagraniczne oraz międzynarodowe organizacje pozarządowe (NGO) i ich zrzeszenia, prowadząc doradztwo regulacyjne, rzecznikowskie oraz wspierając podejmowane kampanie społeczne.
Dostrzegamy jednoznaczny deficyt profesjonalnej obsługi prawnej podmiotów kościelnych i instytucji religijnych, zarówno w zakresie relacji cywilnoprawnych, prawa pracy i szczególnych regulacji prawa wyznaniowego, jak również w obszarze pogranicza prawa kanonicznego, prawa cywilnego i prawa karnego. Doświadczenie i zaufanie budowane przez wiele lat współpracy z diecezjami, zakonami, osobami duchownymi oraz świeckimi zarządzającymi podmiotami kościelnymi, pozwalają nam zaoferować klientom szczególne wsparcie.
Działalność rzecznicza, charytatywna oraz bezpieczna sukcesja majątku rodzinnego wymagają stosowania odpowiednich instrumentów prawnych. Prawo krajowe odkrywa dopiero bogactwo doświadczeń i form powierzenia majątku w profesjonalny zarząd dla realizacji określonych celów - społecznych, dobroczynnych, religijnych. Coraz większą popularnością cieszą się fundacje rodzinne, które na wzór ordynacji z Pierwszej Rzeczypospolitej stają się wehikułem organizacji i przekazania majątku kolejnym pokoleniom. Nasz zespół jako jeden z pierwszych w kraju wdrażał zaawansowane formuły fundacji i powiernictwa dla krajowych i zagranicznych klientów pragnących zabezpieczyć stabilność finansową rodzin lub ciągłość zainicjowanych projektów charytatywnych.
Partnerzy i prawnicy kancelarii mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze spółek kapitałowych, funduszy, prostych i złożonych transakcji inwestycyjnych. Towarzyszymy naszym klientom zarówno na etapie przygotowania i zamknięcia transakcji, jak i w ramach wieloletniej obsługi projektów, włącznie z reprezentacją w złożonych procesach arbitrażowych lub sądowych.
Razem z klientami kancelarii dokonywaliśmy przełomowego przejścia z dawnej ustawy do rzeczywistości RODO, a następnie współkształtowaliśmy krajową i europejską praktykę ochrony danych osobowych w branżach podlegających szczególnym reżimom regulacyjnym, w tym w zakresie pośrednictwa pracy, rynków finansowych oraz masowego fundraisingu organizacji społecznych.
Podczas obsługi wiodących banków, funduszy inwestycyjnych, instytucji kredytowych, instytucji płatniczych oraz projektów podlegających zbliżonym, szczególnym rygorom regulacyjnym, prawnicy kancelarii zgromadzili unikalne doświadczenie w zakresie działalności instytucji finansowych w regulacyjnym środowisku krajowym, unijnym i międzynarodowym.