"Żyć uczciwie, drugiemu nie szkodzić,
oddać każdemu, co do niego należy"

Marek Tulliusz Cyceron

O kancelarii

Kancelaria Parchimowicz & Kwaśniewski to zespół prawników o bogatym doświadczeniu w obsłudze projektów inwestycyjnych, bieżącej działalności przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, organizacji społecznych oraz zaangażowania w proces stanowienia i stosowania prawa. Od lat reprezentujemy naszych indywidualnych i korporacyjnych klientów w Polsce i UE, w toku negocjacji i realizacji projektów, w procesach arbitrażowych i przed sądami oraz trybunałami krajowymi i międzynarodowymi, kompleksowo dbając o ich interesy.
Rozpoczynając współpracę z nowymi partnerami, zaczynamy od dokładnego rozpoznania charakteru i specyfiki ich działalności. W ten sposób możemy zidentyfikować obszary zagrożeń i zaproponować rozwiązania, które ograniczą ryzyko podejmowanych przedsięwzięć. Lata doświadczeń zbudowały trwałe relacje naszego zespołu z branżą finansową, budowlaną, spółdzielczą, w złożonej specyfice własności intelektualnej i działalności instytucji kultury, a także w bieżącej pracy z organizacjami społecznymi i jednostkami kościelnymi. Nasi prawnicy odnosili międzynarodowe sukcesy w sporach z zakresu praw człowieka, prawa rodzinnego, w arbitrażu gospodarczym. O ich opinie i ekspertyzy zwracały się organy Unii Europejskiej, agendy ONZ, Rady Europy, organizacje społeczne działające na rzecz praw podstawowych, praw człowieka oraz krajowe i międzynarodowe zrzeszenia reprezentujące interesy branżowe, takie jak transport drogowy, winiarstwo czy międzynarodowy rynek sztuki. Dzięki zgromadzeniu prawników specjalistów z wielu dziedzin prawa, na przedstawiane nam zagadnienia patrzymy zawsze w szerokiej perspektywie, formułując wnioski i ostrzegając przed ryzykami, ukrytymi często pod pozorem najłatwiejszych rozwiązań. Pogłębiona analiza specyfiki naszego klienta pozwala na wyprzedzającą identyfikację ryzyk, przygotowanie najwłaściwszych reakcji i wsparcie partnera w realizacji planów i dalszym rozwoju.

PK Law

Innowacyjne i skuteczne rozwiązania prawne odwołują się dzisiaj do świata zasad i reguł pozostających poza sferą prawa stanowionego. Dlatego mottem naszej pracy jest najbardziej pierwotna z zasad prawa, ujęta przez Marka Tulliusza Cycerona jako ,,żyć uczciwie, drugiemu nie szkodzić, oddać każdemu, co do niego należy”, która wciąż pobrzmiewa w decyzjach międzynarodowych sądów i trybunałów.

Wspólnicy

PK Law
Arrow Arrow

Wpis na listę adwokatów: 12/12/12

Social Social

Person

kontakt: Mail@pk-law.pl

„Cytat”

Lorem

Obszary praktyk

Publikacje

Obecność w mediach
Publikacja

Seminarium „Pat trwający dekady. Problematyka emerytur Polonii amerykańskiej w kontekście prawa krajowego i międzynarodowego”

Czytaj
Szkolenia
Publikacja

Szkolenie: „Aktualne wyzwania prawne dla podmiotów kościelnych związane z ochroną danych osobowych”

Czytaj
Oferty pracy
Publikacja

Oferta pracy – kierownik administracyjny filii/asystent wspólnika kancelarii

Czytaj

Zachęcamy do kontaktu